گیلان
امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

بازدید قائم مقام و مدیر آموزشی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توانمندی‌های امدادی استان گیلان

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک و حادثه خیز بودن استان گیلان و لزوم آمادگی مردم و سازمان‌های امدادی، توسعه آموزش های امدادی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ روز جاری حسین عرفانی قائم مقام سازمان امداد و نجات کشور به همراه دانیال طباطبایی مدیر آموزشی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات کشور در سفری یک روزه به گیلان از توانمندی‌های این جمعیت در حوزه امداد و نجات بازدید کردند

در این بازدید، قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: کار کردن در هلال احمر دشوار اما لذت بخش است، چرا که خدمت به مردم از جان و دل در انسان باعث شعف می‌شود.

عرفانی به توسعه آموزش های همگانی و دستیابی به جدیدترین اصول و مبانی علمی و پژوهشی به عنوان یکی از ضروریات و تکالیف جمعیت هلال احمر در جهت اعتلای سطح آمادگی کارکنان و امدادگران به منظور پیشگیری و مواجهه با حوادث و سوانح طبیعی و نیل به اهداف انسان دوستانه و عام المنفعه اشاره کرد و افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک و حادثه خیز بودن استان گیلان و لزوم آمادگی مردم و سازمان‌های امدادی، توسعه آموزش های امدادی ضروری است.

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال با بیان اینکه هلال احمر به عنوان نهادی خوشنام میان مردم مطرح است، اظهار کرد: هنوز هم نخستین سازمان مردم نهاد برای مشارکت های مردمی، هلال احمر است، چرا که این جمعیت نهادی خوشنام است که در عرصه‌های بین المللی فعالیت می‌کند.

عرفانی آینده پژوهی و تدوین استراتژی‌های آموزشی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: با تعریف و تدوین استراتژی‌های آموزشی مد نظر، می‌توان بسیار تاثیرگذارتر از گذشته عمل کرد.

در ادامه دانیال طباطبایی مدیر آموزشی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: راه اندازی و تقویت اردوهای آموزشی از اصلی ترین راهبردهای جمعیت هلال احمر است.

طباطبایی با بیان اینکه اردوگاه چاف در سال های اخیر یک محل آموزش ملی بوده است که اکنون نیز نیازمند توسعه است، افزود: با تقویت زیرساخت های موجود، برنامه‌های آموزش استانی و کشوری را در این مجتمع اجرا خواهیم کرد.

دیدار با هادی سلیمی مدیرعامل، بازدید از لجستیک و توان امدادی، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات و مجتمع آموزش های تخصصی چاف لنگرود و دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی چاف و چمخاله و معاونت برنامه ریزی وامورعمرانی فرمانداری لنگرود از دیگر برنامه‌های بازدید امروز بوده است.

انتهای پیام/

تصاویر

مشاهده ۲۳۷
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۱- ۱۷:۱۶
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه