گیلان
امروز سه شنبه  ۹ خرداد ۱۴۰۲
به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی هلال احمر و صلیب سرخ؛

دیدار شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت

سرپرست و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان به مناسبت هفته جهانی هلال احمر و صلیب سرخ با حضرت آیت الله فلاحتی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت امروز در دیدار سرپرست و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان به مناسبت هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با تبریک و گرامیداشت این هفته گفت: تاریخ امداد و نجات برای ایرانی‌ها دارای سه مرحله قبل اسلام، دوره مربوط به اسلام و دوره جدید است.

 وی به کمک های مردم ایران در حوادث غیر مترقبه به دیگر ملت ها اشاره کرد و افزود: قرآن می فرماید، کسی که یک نفس را نجات دهد مانند آن است که تمام انسان‌ها را نجات داده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حادثه دیدگان در بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه از جمعیت هلال احمر امداد می طلبند، بیان کرد: امدادگر کسی است که در شرایط بحرانی بتواند آن بحران را مدیریت کند.

فلاحتی سعه صدر، توان مقابله با حوادث و توان نجات بحران زده را از ویژگی‌های جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: جمعیت هلال احمر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا انسان‌ها را نجات دهد.

وی با تاکید براینکه گروه‌های فعال در عرصه امداد و نجات را حمایت و تشویق کنید، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر تلاشگر عرصه نجات انسان‌ها است.

هادی سلیمی جمعیت هلال احمر گیلان نیز در دیدار مذکور انسان دوستی را نخستین اصل این سازمان عنوان کرد و گفت: کانون‌های جوانان، طلاب و دانش آموزی جمعیت هلال احمر گیلان راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

مشاهده ۱۰۴
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۳- ۱۰:۰۶
/
تعداد بازدید:104 شنبه 23 اردیبهشت 1402 - 10:06
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه