گیلان
امروز جمعه  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
پایان طرح دریا

مدیرعامل هلال‌احمر گیلان مورد تقدیر استاندار قرار گرفت/ کاهش ۷۵ درصدی غرق شدگان دریا

*در حاشیه جلسه شورای پدافند غیرعامل با حضور استاندار گیلان از مدیرعامل هلال احمر استان به دلیل اقدامات ارزنده این جمعیت در طرح های مراقبت ساحلی دریا قدردانی بعمل آمد.*

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان ؛ هادی سلیمی در این نشست با تاکید بر ضرورت پدافند غیرعامل در کاهش حجم خسارات بر جان و مال مردم گفت: اجرای پویش ملی غرق نشویم بعنوان بزرگترین عملیات امداد و نجات کشور باعث ایجاد شرایط امن برای گردشگران ساحلی با کاهش غریق ۷۵ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: سال جاری اجرای طرح کاهش غریق از اول خرداد تا پایان شهریور ناجیان غریق و نیروهای امدادی موفق شدند ۴۷۰ نفر را از خطر مرگ نجات دهند.

 سلیمی‌با بیان اینکه طرح کاهش غریق در ۲۷ طرح سالم‌سازی شده و ۳۰۲ نقطه خطر آفرین ساحلی اجرا شد اظهار داشت: در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق حادثه خیز به وقوع پیوسته بود که شناسایی شده و نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در کنار ناجیان غریق از اول خرداد در این مناطق مستقر گردیدند.

وی با اعلام اینکه امسال با تلاشهای ایثارگرانه نیروهای امدادی و ناجیان غریق تلاش شد مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار باشند گفت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تعداد غریق در۳۱۳ کیلومتری نوار ساحلی گیلان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۵ درصد کاهش داشته است.

ایشان خاطرنشان کردند: امسال با هدف اجرای طرح کاهش غریق در ۱۰ شهرستان ساحلی با بکارگیری ۱۱۲۷ نیروی انسانی فعالیت داشت و اضافه کرد: نوار ساحلی به پنج منطقه عملیاتی و یک منطقه ویژه جهت ارائه خدمات مطلوب تقسیم گردید.

مدیرعامل هلال‌احمر گیلان گفت: ۲۰ قایق تخصصی نجات، 10 فروند جت اسکی، ۳۵ دستگاه خودروی نجات و آمبولانس ، ۲۰ دستگاه موتور سیکلت و موتور چهارچرخ ، ۴۰۱ ست کامل تجهیزات انفرادی و زیستی ، ۲۵۰ سری بویه و حلقه نجات ، ۴۰۰ سری کیف احیا ، ۲۰ فروند قایق آماده پشتیبانی هلال احمر گیلان برای اجرای طرح به‌کارگیری شد.

هادی سلیمی‌گفت: تابستان امسال توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان گیلان بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان تصریح کرد: با همت تیمهای امدادی مستقر در ساحل بیشترین نجات در رشت ، بندرانزلی و آستارا بود.

 وی افزود : بیشترین نجات یافته با ۸۸ نفر در ساحل شهرستان رشت بود و شهرستان بندر انزلی با ۶۹ نفر نجات یافته و شهرستان آستارا با ۶۵ نجات یافته در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به ارائه خدمات در طرح های سالم سازی شده و مناطق پرخطر توسط ۴۴۹ تیم / روز اشاره کرد و یادآور شد: در ۱۲۴ روز خدمات شایان نیروهای امدادی و جوانان در نوار ساحلی ، مجموع خدمات امدادی به ۳/۴۹۱ نفر و مجموع بهره وران از خدمات آموزشی ۱۰۳/۴۸۷ نفر و مجموع آمار تبلیغات و آگاهی بخشی ۱۵۰/۸۷۰ نفر می‌باشند.

گفتنی است در جلسه شورای مدیران هلال‌احمر گیلان از مدیرعامل و روئسای شعب طرح های ساحلی دریا با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری نیز تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/

مشاهده ۹۴
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۲- ۱۲:۴۶
/
0
شنبه 22 مهر 1402 - 12:46
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه