گیلان
امروز جمعه  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
جوانان محور حرکت ، رویش ایمان ، جوشش امید ، کوشش امدادی ، پویش اخلاقی

آغاز اردوی آموزشی تشکیلاتی و تعلیماتی فرماندهان و سرگروه‌های تیم های تخصصی سحر هلال احمر به میزبانی استان گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از اجرای اردوی تیم های سحر سراسر کشور به میزبانی استان گیلان از تاریخ ۱۸ مهرماه خبرداد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان؛ هادی سلیمی در افتتاحیه این اردو اظهار داشت: در این اردو ۵۰۰ نفر از فرماندهان و سرگروه‌های تیم های تخصصی سحر سراسر کشور شرکت کردند.


مدیرعامل هلال‌احمر گیلان اضافه کرد : هدف از برگزاری این اردوها ، راه اندازی کارگاه‌های آموزشی برای توانمندسازی اعضای جوانان، افزایش تاب آوری جامعه، پیشگیری و کاهش عوارض روانی اجتماعی ناشی از حوادث، توانمندسازی و کمک به آسیب دیدگان برای بازگشت به زندگی عادی می‌باشد.

وی افزود: تیم های سحر در حوادث رخ داده،  با مهیا نمودن فضایی شاد و امن برای کودکان مناطق آسیب دیده و  با بهره مندی از مشارکت فراگیر اعضای جوانان، توانمندسازی افراد و اجتماعات محلی و توجه به امر پیشگیرانه جامع و مردم محور در تمامی اقدامات تلاش می‌کنند.


سرپرست معاونت امور جوانان هلال‌احمر گیلان نیز یادآور شد: فعالیت تیم‌های آموزش‌دیده سحر ، ارائه کمک‌های اولیه روانشناختی، نیازسنجی عاطفی و روانی در محل حادثه و خدمت‌رسانی در منطقه حادثه‌ دیده است.

یاسر صفردوست با بیان اینکه کارگاه آموزشی تشکیلاتی تیم های سحر در سه قسمت و در تاریخ های ۱۸، ۲۲ و ۲۷ مهر ماه برای خواهران و برادران برگزار خواهد شد تصریح کرد: اعضای جوان ، آخرین آموزش های حمایت روانی را جهت خدمت رسانی به مردم در بحران‌های گوناگون فرا خواهند گرفت.

او خاطرنشان کرد این اردو به مدت پنج روز در اردوگاه کشوری مهر سازمان جوانان هلال احمر به میزبانی جمعیت استان گیلان برای تیم های سحر خواهر به تعداد ۵۰۰ نفر و با شعار جوانان محور حرکت ، رویش ایمان ، جوشش امید ، کوشش امدادی ، پویش اخلاقی در حال برگزاری است.

گفتنی است تیم سحر به معنی سفیران حمایت روانی اجتماعی در مواقع بحران‌ها و حوادث های مختلف است.

مشاهده ۱۱۷
/
۱۴۰۲/۰۷/۱۹- ۱۶:۰۳
/
0
تعداد بازدید:117 چهارشنبه 19 مهر 1402 - 16:03
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه