گیلان
امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲
جلسه ارتقای درجه امدادگران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد: ۳۵۵ نجاتگر هلال احمر حائز شرایط ارتقاء درجه

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان ؛

هادی سلیمی‌بیان کرد: هر امدادگر برای ارتقا به درجه نجاتگری و حضور در پایگاه‌های جاده ای جمعیت هلال احمر باید 195 ساعت آموزش‌های عمومی و تخصصی را کسب کند.

وی ادامه داد: اعضای داوطلب با شرکت در عملیات‌ها و برنامه‌های امدادی و طی دوره‌های ویژه به امدادگر دو، یک و سپس به رده‌های نجاتگر سوم، دوم، یکم و در نهایت به درجه ایثار ارتقاء می یابند.

مدیرعامل هلال‌احمر گیلان از برگزاری کمیته ارتقای درجه نجاتگران جمعیت هلال احمر استان با حضور نماینده سازمان امداد و نجات به منظور پایش و درجه‌بندی نجاتگران خبر داد و گفت: ۳۵۵ نجاتگر در دوازدهمین کمیته ارتقاء درجه نجاتگران استانی، حائز شرایط شرکت در آزمون مهارتی و آمادگی شدند.

سلیمی‌با اعلام اینکه از این تعداد ۱۴۹ نفر خواهر و ۲۰۶ نفر برادر هستند افزود: این آزمون می‌تواند محکی مناسب برای سنجش آمادگی نیروها و گزینش افراد در عملیات امداد و نجات باشد.

ایشان با اشاره به اهداف رتبه بندی نیروهای امدادی اظهار داشت : بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و سنجش میزان مهارت‌های آن‌ها از جمله اهداف برگزاری آزمون ارتقای درجه است.

او خاطرنشان کرد : اعطا و ارتقای درجه با افزایش توان امدادی نیروها در زمینه جستجو، نجات و آمادگی جسمانی ممکن بوده که این امر فقط با تمرین منظم و علمی حاصل می‌شود و تصریح کرد: تاریخ برگزاری آزمون‌ها مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ شهرستان تالش و مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ در مرکز آموزشهای تخصصی چاف لنگرود می‌باشد.

مشاهده ۱۹۶
/
۱۴۰۲/۰۷/۰۹- ۰۹:۰۲
/
0
تعداد بازدید:196 یکشنبه 9 مهر 1402 - 09:02
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه