گیلان
امروز سه شنبه  ۹ خرداد ۱۴۰۲
در دیدار سرپرست جمعیت هلال احمر با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان مطرح شد؛

داروخانه هلال احمر رشت دوباره احیا می‌شود

دغدغه ادامه فعالیت و احیای داروخانه هلال احمر رشت با هم افزایی و تقویت این واحد رفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان ؛ پیش از ظهر روز جاری، هادی سلیمی جمعیت هلال احمر استان گیلان با حسین مصطفی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان دیدار و گفتگو کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه داروخانه هلال احمر از گذشته مرجعیت تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خاص را داشته است اما متأسفانه امروز با استمرار مشکلات، این مرجعیت در حاشیه قرار گرفته، افزود: با هم افزایی اراده‌ها برای تقویت فعالیت داروخانه هلال احمر رشت، دغدغه ادامه فعالیت این واحد رفع می‌شود.

مصطفی پور افزود:  اصلاح ایراداتی از قبیل افزایش سهمیه دارویی از سبد داروهای تخصصی و داروهای مورد نیاز بیماران خاص، مکان گزینه بهتر برای فضای استقرار داروخانه، برطرف نمودن مشکلات مالیاتی و همچنین بدهی به شرکت‌های دارویی را از جمله مواردی دانست که به فعالیت داروخانه هلال احمر رشت آسیب زده و ضروری است تا با پیگیری و تلاش مشترک مسئولین مربوطه، برطرف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان اظهار داشت: هلال احمر و مراکز وابسته به آن به عنوان سازمان امدادی و درمانی پیشگام و بین المللی در مواقع اورژانسی و بروز حوادث، شایسته همه گونه مساعدت و همراهی برای ارائه خدمات بیشتر می‌باشد.

در ادامه هادی سلیمی سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه مجموعه فعالیت‌های هلال احمر از جمله مباحث داروخانه‌ای آن از اقدامات انسان دوستانه و در راستای سلامت جامعه بوده است، گفت: فعالیت‌های داروخانه‌های هلال احمر در گیلان با توجه به جامعه هدف آن، به ویژه در مرکز استان با تأمین مناسب اقلام و تکمیل سبد دارویی، دسترسی راحت مردم به محل داروخانه و نیز توسعه کارکرد خدمات رسانی برای تسهیل امور مراجعین با اقدامات اثربخش با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی ساماندهی می‌شود.

شایان ذکر است؛ برنامه ریزی و تبیین برنامه‌های هفته هلال و اجرای هرچه بهتر آن از دیگر موضوعات این نشست بوده است.

مشاهده ۱۴۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۱۲- ۱۶:۱۸
/
تعداد بازدید:140 سه شنبه 12 اردیبهشت 1402 - 16:18
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه