گیلان
امروز سه شنبه  ۹ خرداد ۱۴۰۲
در نشست توسعه فعالیت داروخانه هلال احمر رشت مطرح شد؛

️تلاش همگانی برای توسعه خدمات داروخانه هلال‌احمر رشت

در نشستی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هلال‌احمر استان و شرکت‌های پخش دارو، مشکلات داروخانه هلال‌احمر رشت بررسی و بر تلاش همگانی در جهت توسعه خدمات دارویی آن، تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ نشستی به‌منظور افزایش همکاری‌ها جهت توسعه فعالیت داروخانه هلال‌احمر گیلان با حضور دکتر محمدتقی آشوبی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر، رضا برهانی‌نیا مدیرکل امور مالیاتی، حمیدرضا امام پناهی فرماندار رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین چهری مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان، معاون غذا و داروی دانشگاه، مدیران و مسئولان نمایندگی شرکت‌های پخش دارویی در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد


در این نشست، مشکلات و چالش‌های داروخانه مرکزی هلال‌احمر گیلان به مرکزیت شهر رشت ازجمله بدهی‌های آن به شرکت‌های پخش دارویی مطرح و راهکاری‌های لازم برای توسعه فعالیت داروخانه هلال‌احمر نظیر افزایش تعداد داروخانه، موردبررسی قرار گرفت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان قول همکاری مساعد جهت رفع موانع گ در این زمینه را داد، همچنین سازمان امور مالیاتی و فرماندار رشت بر ضرورت رفع چالش ها و توسعه فعالیت این داروخانه اعلام آمادگی کردند.


دکتر محمدتقی آشوبی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از فعالیت‌های سلامت‌محور جمعیت هلال‌احمر، اظهار کرد: هلال‌احمر جزئی از نظام سلامت است و همیشه مردم شاهد نقش‌آفرینی مؤثر این جمیعت و امدادگران آن هستند.


آشوبی با اشاره به فعالیت مؤثر و مثمر ثمر داروخانه هلال‌احمر رشت، افزود: سیر خدمات‌دهی داروخانه هلال‌احمر رشت همیشه خدمت به مردم بوده و باید مشکلات آن با همکاری و همیاری همه‌جانبه حل شود.


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از عزم نظام سلامت استان برای رفع چالش‌های پیش رو در جهت فعالیت داروخانه هلال‌احمر رشت خبر داد.


در ادامه سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با بیان اینکه داروخانه‌های هلال‌احمر در کشور عمدتاً با تقاضای مردمی ایجاد شده‌اند: سابقه تأسیس داروخانه‌های هلال‌احمر به زمان جنگ و همچنین پیک «کرونا» تأمین داروهای حیاتی در زمان کمبودهای دارویی گسترده برمی‌گردد و داروخانه مرکزی هلال احمر گیلان نیز از این قائده مستثنی نیست.


غلامی‌با تأکید بر اینکه داروخانه‌ هلال‌احمر همیشه بازویی قوی برای اجرای سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی بوده و هیچ‌گاه دنبال سودجویی نبوده افزود: نقش این داروخانه‌ها در زمان جنگ و تأمین کمبودهای دارویی قابل کتمان نیست.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در ادامه با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی به واسطه حمایت از داروخانه جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ما نیز به عنوان مکمل ارائه دهنده خدمات دارویی در سطح استان همراهی دانشگاه علوم پزشکی در توسعه فعالیت داروخانه هلال احمر به فال نیک گرفته و امیدواریم در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت های دارویی و نگاه غیرانتفاعی داروخانه هلال احمر به آحاد مردم جامعه، شرکت های دارویی با ما همراه باشند که بتوانیم بازوی محکمی در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشیم و این موضوع با تعامل همه عوامل موثر چرخه سلامت استان محقق خواهد شد.


سیاوش غلامی‌با بیان اینکه داروخانه هلال‌احمر یکی از مراجع توزیع داروهای تخصصی است که ممکن است در داروخانه‌های دیگر یافت نشود، افزود: افزایش تعداد داروخانه‌ ها در رشت و شهرستان‌ها و همچنین فرصت چندماهه برای بازپرداخت بدهی‌ها از مهم‌ترین راهکاری‌های برای سرپا ماندن داروخانه هلال‌احمر است.


شایان ذکر است؛ نمایندگان شرکت‌های دارویی نیز در این نشست ضمن حسن نظر به حل مشکلات داروخانه هلال‌احمر رشت، بر ضرورت تدوین برنامه مدون از سوی هلال‌احمر جهت بازپرداخت بدهی‌ها به شرکت‌های دارویی تأکید کردند، همچنین معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر تخصیص داروهای تخصصی به این داروخانه اعلام آمادگی کرد.


انتهای پیام/

مشاهده ۱۵۴
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۲- ۱۴:۰۸
/
تعداد بازدید:154 سه شنبه 22 فروردین 1402 - 14:08
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه