گیلان
امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲
سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد؛

۵۴۸ حجاج گیلانی و عوامل کاروان حج تمتع مورد معاینات پزشکی حج قرار گرفتند

حجاج گیلانی به همراه عوامل کاروان آنان، امسال در قالب سه کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند که فرآیند معاینه پزشکی آنها علاوه بر رشت، در شهرستان‌های تالش، رودسر و آستانه اشرفیه شروع شده تا حجاج از لحاظ سلامت مورد معاینه دقیق‌تر قرار گیرند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ هادی سلیمی، سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان گفت: حجاج بیت‌الله‌الحرام از استان گیلان در قالب حج تمتع مورد معاینه جسمی قرار گرفته تا سلامت آنها مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

سلیمی افزود: حجاج گیلانی به همراه عوامل کاروان آنان، امسال در قالب سه کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند که فرآیند معاینه پزشکی آنها علاوه بر رشت، در شهرستان‌های تالش، رودسر و آستانه اشرفیه شروع شده تا حجاج از لحاظ سلامت مورد معاینه دقیق‌تر قرار گیرند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: این فرآیند تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و تیم پزشکی ما تلاش می‌کنند تا حجاج بیت‌الله‌الحرام را مورد معاینه جسمی قرار داده و سلامت روحی آنها را نیز مورد ارزیابی قرار دهند، همچنین در این فرآیند کلیه مدارک پزشکی در سامانه حج پزشکی ثبت و بارگزاری و کمیسیون‌های پزشکی برای حجاج پرخطر صورت گرفت و واکسیناسیون آنان نیز آغاز شده است.

در ادامه دکتر رحمان شهابی مسئول پزشکی حج و زیارت هلال احمر گیلان گفت: حجاج علاوه بر معاینه پزشکی، باید در مورد بیماری‌های احتمالی خود به پزشک معالج گزارشی را ارائه داده و کلیه مدارک پزشکی مورد نیاز را نیز برای اطلاع از سلامتی خود به مراکز معاینه ارائه کنند.

دکتر شهابی افزود: امیدواریم با همکاری حجاج بتوانیم در حج امسال سلامت آن‌ها را حفظ کرده و تمامی حجاج ایرانی با سلامتی کامل به خانه خدا مشرف شده و از این سفر معنوی بازگردند.

دکتر شهابی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون حجاج نیز قبل از عزیمت آنها با همکاری تیم واکسیناسیون جمعیت هلال احمر انجام می‌شود و اعزام اکیپ‌های پزشکی را نیز به همراه حجاج به مکه و مدینه شاهد خواهیم بود.


انتهای پیام/

مشاهده ۲۴۵
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۴- ۱۱:۴۹
/
0
تعداد بازدید:245 یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 11:49
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه