جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
با آغاز طرح تابستانه نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان با حضور در 41پایگاه امداد و نجات و نقاط خطر افرین ساحلی آماده ارایه خدمات امدادی به هموطنان و مسافرین می باشند .
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمک 7 میلیارد ریالی جمعیت هلال احمر در راستای طرح های حمایتی و انساندوستانه

کمک 7 میلیارد ریالی جمعیت هلال احمر در راستای طرح های حمایتی و انساندوستانه

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت : جمعیت هلال احمر گیلان از ابتدای سال تاکنون بیش از 7 میلیارد ریال در راستای خدمات حمایتی ، درمانی و فعالیتهای انساندوستانه در مناطق کم برخوردار به مردم نیازمند کمک کرده است .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان
مهدی ولی پور گفت : یک و نیم میلیارد ریال از این کمک ها ، خدمات حمایتی ، دارویی ، معیشتی و مشاوره و کمک به آسیب دیدگان حوادث و 5 میلیارد 640 میلیون ریال آن در راستای اجرای طرح فرشتگان رحمت ، نیابت ، ویزیت رایگان بوده است .
وی افزود : این کمک ها با مشارکت داوطلبان و خیرین جمع آوری و هزینه شده که در قالب طرح های مختلف در اختیار نیازمندان ، خانوارهای کم برخوردار مناطق محروم و بیماران قرار گرفت .
بهزاد پرستش معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز گفت : جمعیت هلال احمر با 36 سازمان مردم نهاد (NGO)جهت کمک و مشارکت در فعالیتهای بشردوستانه در سراسر استان تفاهم نامه همکاری دارد که در هنگام اجرای طرح های جمعیت از جمله کاروان سلامت ، ویزیت رایگان و طرح های حمایتی اعضای این سازمان با جمعیت همکاری می کنند .
وی همچنین افزود : جمعیت هلال احمر تاکنون 170 خانه هلال در سراسر استان راه اندازی کرده که هدف آن جذب و آموزش اعضا جهت ارتقای دانش امدادی و افزایش آگاهی مردم در سطوح مختلف با مدیریت داوطلبانه می باشد و داوطلبان و خیرین با این خانه های هلال ارتباط مستقیم دارند
معاون داوطلبان همچنین بیان کرد : جمعیت هلال احمر تاکنون دارای بیش از 10 هزار داوطلب در چهار گروه حمایت ، مشارکت ، هدایت و مهارت می باشد که هر گروه با توجه به توانایی خود در یکی از گروهها سازماندهی و با جمعیت هلال احمر همکاری می کند .


١٢:٢١ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج