جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
با آغاز طرح تابستانه نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان با حضور در 41پایگاه امداد و نجات و نقاط خطر افرین ساحلی آماده ارایه خدمات امدادی به هموطنان و مسافرین می باشند .
 


  چاپ        ارسال به دوست

اردوهای هلال احمر زمینه ساز شکل گیری دوستی ها و خود سازی جوانان

اردوهای هلال احمر زمینه ساز شکل گیری دوستی ها و خود سازی جوانان

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با حضور در مراسم اختتامیه اردوی صلح و دوستی دانش آموزی در اردوگاه مهر بندر انزلی گفت : تجربیات کسب شده در این اردوها زمینه ساز شکل گیری دوستی و خودسازی اعضای جوان بعنوان افراد با تجربه زندگی گروهی و متکی به خود می باشد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان
شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر و مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود : محور فعالیتهای هلال احمر بر پایه بشر دوستی می باشد که خوشبختانه جوانان ما دارای روحیه بالای از خود گذشتگی و مهربانی بوده و با حضور در این اردوها و تمرین کارهای گروهی می توانند در این راه قدم بردارند .
وی افزود : در این اردوها جوانان از استانها و با زبانهای مختلف چند روز دور از خانواده در کنار هم زندگی می کنند که مطمئنا بهترین تجربه و خاطره در تمام زندگی آنان می شود که این خود تمرینی برای خود سازی و آمادگی برای آینده می باشد تا یک جوان بتواند درزمانی که به خاطر درس یا به دلایل مخلف از خانواده دور شد با برقراری دوستی و استفاده از این تجربیات روزهای درخشانی را تجربه کند .
دکتر صابونچی با اشاره به اصل بی غرضی و بی طرفی جمعیت هلال احمر بیان داشت : یکی از ماموریت های هلال احمر نجات جان انسانها در حوادث و سوانح است و جوانان امروز با کسب دانش و مهارت و تمرین فعالیتهای گروهی و بعضا قرار گرفتن در شرایط سخت می توانند بعنوان امدادگران و عضو هلال احمر حضوری موثر در حوادث داشته باشند .
کسب تجربه و مهارت لازمه اعضای جوان بعنوان ارکان اصلی جمعیت هلال احمر
مدیر عامل جمعیت هلال احمر در این مراسم ضمن خیر مقدم به رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و تقدیر از جوانان گفت : جوانان بعنوان ارکان اصلی هلال احمر نیازمند کسب دانش و مهارت و مشارکت در کارهای گروهی می باشند که هلال احمر با ایجاد بستر مناسب این فرصت را برای آنان فراهم می کند
مهدی ولی پور افزود: تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان جمعیت هلا ل احمر از اعضای جوان و امدادگرامی می باشند که با حضور مستمر و دریافت آموزشهای لازم همچنین مشارکت در فعالیتهای هلال احمر جذب این نهاد بزرگ شده و خدمت می کنند .
وی ضمن تقدیر از معاونت جوانان و کارکنان و اعضای هلال احمر استان بیان کرد : جوانان باید قدر این روزها را بشناسند و از آن بعنوان فرصتی جهت کسب مهارت و خود ساختگی برای ساختن آینده ای درخشان برا ی خود و جامعه استفاده نمایند .
وی تصریح کرد: در این اردوها دبیران فعال کانونهای دانش آموزی استانهای آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، قم ، البرز و گیلان در دو مرحله ، دختران از 16 لغایت 18 تیر و پسران 20 لغایت 22 تیر ماه پسران حضور داشتند .
وی بیان کرد از هر استان یک تیم شامل 14 نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت3 روز در این اردو حضور دارند که اهم برنامه های این اردو شامل ، بوم گردی ، کارگاههای خود مراقبتی ، و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوهپیمایی ، جنگل نوردی ، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)بازدید از موزه دریایی ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی بود .
دکتر جهان آرای مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم حضور داشتند .

سرمایه اجتماعی دوستی و مهربانی مرز ندارد
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم ضمن تاکید بیشتر بر دوستی ها در اردوهای دانش آموزی افزود : حضور دانش آموزان در فضایی غیر از مدرسه و خانه با هم کلاسی ها و دوستان باعث افزایش دوستی و تجربه های ماندگار می شود که همیشه در ذهن می ماند.
دکتر جهان آرای ضمن قدر دانی از جمعیت هلال احمر افزود : خوشبختانه سازمان دانش آموزی و سازمان جوانان در سطح کشور و استان تعامل خوب و دوستانه ای جهت تقویت روحیه خود سازی و دوستی دانش آموزان دارند که می توانند برای ساختن آینده این مرز بوم تاثیر مطلوبی داشته باشند .
وی همچنین بیان کرد : بر اساس آموزه های دینی و فطرت انسانی به سمت خوبی و محبت جذب می شوند و تک تک ما می توانیم در ایجاد دوستی و محبت در بین مردم سهم داشته باشیم و این مهم با آموزش بیشتر و زمینه سازی امکان پذیر است که خوشبختانه این اردوها در رسیدن به اهداف بشر دوستی موثر می باشد .


١٢:٠٦ - يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٨٥٥    /    تعداد نمایش : ١٦١خروج