جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
با آغاز طرح تابستانه نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان با حضور در 41پایگاه امداد و نجات و نقاط خطر افرین ساحلی آماده ارایه خدمات امدادی به هموطنان و مسافرین می باشند .
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی" نرم افزار عملیات نگار" ویژه نجاتگران هلال احمر گیلان

برگزاری کارگاه آموزشی" نرم افزار عملیات نگار" ویژه نجاتگران هلال احمر گیلان

اولین دوره آموزشی استفاده از نرم افزار عملیات نگار جهت آموزش نحوه ثبت حوادث در نرم افزار حین حادثه با حضور 50 نفر از نجاتگران پایگاههای هلال احمر استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گفت : این دوره توسط مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گیلان با حضور نجاتگران یک و دو وایثار برگزار شد .
وی افزود : نجاتگران حاضر در صحنه با آموزش این دوره می توانند در 5 مرحله حادثه را ثبت کنند که در مرحله اول (ساعت حادثه ، شعبه ، استان ، اسم پایگاه و نوع حادثه ) مرحله دوم ثبت دقیق لحظه حضور در صحنه حادثه ، آدرس محل حادثه و ساعت ترک صحنه ) مرحله سوم (تعداد آسیب دیدگان ، تعداد مصدوم و فوتی ) مرحله چهارم ( اسم بیمارستانی که مصدوم به آن انتقال داده شده ، زمان برگشت به پایگاه ) و مرحله پنجم مشخصات کامل فرد مصدوم می باشد که همگی توسط کاربر نرم افزار ثبت و در سامانه مرکز عملیات استان ذخیره می شود .
سیاوش غلامی معاون امداد و نجات هلال احمر استان نیز گفت : در این دوره مسئولین پایگاههای امداد و نجات حضور داشتند که موظف شدند پس از فراگیری ، نحوه استفاده از نرم افزار را به نجاتگران در پایگاه آموزش دهند .
وی افزود : هدف از یادگیری این نرم افزار داشتن اطلاعات کامل و کافی از نوع و مکان حادثه جهت امداد رسانی صحیح و تحلیل حوادث بعد از جمع بندی می باشد که سرعت عمل نجاتگران را جهت حضور موثر در صحنه حادثه افزایش می دهد .


١٢:٠١ - يکشنبه ٢٣ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٨٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٦خروج