جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
با آغاز طرح تابستانه نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان با حضور در 41پایگاه امداد و نجات و نقاط خطر افرین ساحلی آماده ارایه خدمات امدادی به هموطنان و مسافرین می باشند .
 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز "المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر " جمعیت هلال احمر

آغاز "المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر " جمعیت هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اعلام خبر آغاز المپیاد آماده افزود: 34 تیم از دانش آموزان مدارس دخترانه و پسرانه استان در دو روز متوالی در این المپیاد شرکت می کنند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان
مهدی ولی پورمدیر عامل جمعیت هلال استان گفت : با اجرای طرح دادرس «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» دانش آموزان مدارس در مسابقات" المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر " آماده در سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری با هم به رقابت می پردازند .
وی با بیان اینکه در حال حاضر 324 کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان(طرح دادرس) دایر است ،گفت : در مسابقات طرح دادرس از هر مدرسه یک تیم به تعداد۱۴ نفر در این مسابقات شرکت دارند.
معاون جوانان هلال احمر استان گفت : این المپیاد که با حضور476 نفر (238 دختر و 238 پسر ) به تفکیک 10تیر ویژه برادران و 11 تیر ویژه خواهران در اردوگاه مهر بندر انزلی در حال برگزاری است که دانش آموزان در مباحث اسکان و تخلیه اضطراری ، حمل مصدوم ، احیای قلبی ریوی (CPR) ، پانسمان ، آتل بندی ، اطفای حریق ، حمل بک برد روی دست ، با هم به رقابت می پردازند .
وی هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت ) را افرایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس ، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش وپرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص ، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد.
در پایات این مسابقات یک تیم دختر و یک تیم پسر (هر تیم شامل یک مربی و 14 دانش آموز) به مرحله کشوری راه می یابند .


١٣:٠٥ - دوشنبه ١٠ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٤خروج