جمعيت هلال احمر استان گيلان

چهارشنبه 19 مرداد 1401
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت:

همزمان با گرامیداشت هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر از خانواده شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان گیلان تجلیل شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: پاسداشت مقام شهدا، وسیله و بهانه ایی برای انتقال ارزشهای حماسی و امدادی به نسلهای بعدی است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان، ضمن اشاره به برگزاری این مراسم گفت: از مباحثی که در یادواره شهدا نباید آن را فراموش کرد و باید آن را به نسل بعدی منتقل کرد، فرهنگ دفاع مقدس است.

غلامی افزود: در پرتو همین فرهنگ دفاع مقدس است که افزون بر سه دهه را پشت سر گذاشته و در مقابل دشمنان ایستادگی کرده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان اینکه در طول دوران دفاع مقدس جوانان استان با عضویت در هلال احمر و فراگیری آموزه های امدادی به جبهه دفاع مقدس جهت کمک رسانی اعزام می‌شدند، اظهار کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس، ۱۸ نفر از امدادگران این جمعیت به مقام شهادت نایل شدند.

غلامی با بیان اینکه دفاع مقدس مقطع طلایی حضور ملت قهرمان، فهیم و انقلابی ایران اسلامی در عرصه‌ی مبارزات حق طلبانه و ضمانت کننده دوام و استمرار انقلاب اسلامی ایران است، گفت: هلال احمر در طول دوران دفاع مقدس و همچنین بعد از آن تاکنون خدمات زیاد و قابل توجهی از جمله آموزش و اعزام امدادگر به جبهه های نبرد حق علیه باطل، اسکان موقت جهت آوارگان، فراهم آوردن مایحتاج روزمره اولیه برای جنگ ‌زدگان و درمان آسیب ‌دیدگان و مجروحان جنگی، ارتباط بین اسرا و خانواده ‌های عزیزشان داشته که نشان آن شهدای امدادگری است که تقدیم اسلام و انقلاب شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن تاکید بر لزوم برگزاری چنین مراسماتی افزود: برگزاری چنین مراسماتی از اهمیت بالایی برخوردار است و امروز وظیفه ما است که ادامه دهنده راه آنان باشیم تا دین خود نسبت به فداکاری و ایثارشان ادا کنیم تا با اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری در حفظ و حراست ایران اسلامی کوشا باشیم.

شایان ذکر است؛ در انتهای مراسم از خانواده های شهدای امدادگر گیلان تقدیر و قدردانی شد.انتهای پیام/

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *