جمعيت هلال احمر استان گيلان

دوشنبه 11 مرداد 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد:

نجات ۲ گمشده در منطقه تاریخی رشی رودبار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از نجات ۲ گمشده در منطقه تاریخی رشی رودبار و گفت: امدادگران پایگاه شهید آقایی پس از اعزام به منطقه مذکور طی ۲ساعت تلاش عملیات جستجو توانستند گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از گم شدن ۲ نفر در منطقه تاریخی رشی شهرستان رودبار خبر داد و گفت: این حادثه در ارتفاعات و غار تاریخی رشی رودبار رخ داد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه این حادثه به جمعیت هلال احمر در ساعت ۱۸:۳۰ روز گذشته، اطلاع‌رسانی شد و امدادگران سریعا در صحنه حضور یافتند، گفت: وقتی این حادثه به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گزارش شد، امدادگران پایگاه شهید آقایی به منطقه مذکور اعزام و طی یک عملیات جستجو، گم شدگان را پیدا و به مکان امن منتقل شدند.
 
غلامی با اشاره به اینکه این عملیات در ساعت ۲۰:۳۴ پایان یافت، افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی نداشت.
 
غلامی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتما مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز دنبال کنند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تاکید کرد: به دلیل‌عدم آشنایی گروه‌های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و نوعاعدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند، گروه‌های کوهنوردی همچنین ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: مردم برای گزارش حوادث می‌توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.
 
 
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *