جمعيت هلال احمر استان گيلان

سه شنبه 27 اردیبهشت 1401
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت:

تشریح اقدامات صورت گرفته توسط هلال احمر گیلان در قالب طرح خدمات نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا به امروز ۹ فروردین ماه سال جاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: در اجرای بیست و دومین دوره طرح ملی خدمات بشردوستانه جمعیت هلال احمر در استان گیلان، ۱۶ پست ثابت و ۹ پست سیار و همچنین ۷ پست دوستدار کودک با مشارکت بیش از ۴۷۷۰ (نفر روز) از اعضای جوانان از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تاکنون در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات (طرح خدمات نوروزی) گفت: از ابتدای سال جاری و در طرح نوروزی ۶۸ حادثه را مدیریت کردیم.

غلامی افزود: ۴۱ حادثه مربوط به تصادفات، ۸ مورد انحراف و برخورد با موانع و ۱۹ مورد نیز مربوط به واژگونی و سایر موارد بوده است که از این تعداد ۳۳ مصدوم را به مراکز درمانی منتقل شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به خدمات سرپایی که به مردم ارائه شده است، اظهار کرد: خدمات و درمان های سرپایی به ۵ نفر از هموطنان ارائه شده است و تا به امروز نیز ۲۲۸ نفر از نجاتگران در قالب ۷۷ تیم در حوزه خدمات رسانی مشارکت داشته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان همچنین با اشاره به اجرای بیست و دومین دوره طرح ملی خدمات بشردوستانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در این طرح ۱۶ پست ثابت و ۹ پست سیار و همچنین ۷ پست دوستدار کودک با مشارکت بیش از ۴۷۷۰ (نفر روز) از اعضای جوانان از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تاکنون در حال برگزاری است.  

غلامی با اشاره به هشتمین روز از اجرای طرح مذکور افزود: افزون بر از ۱۹۷۸ نفر به نقاط ایمن توسط اعضای جوانان مستقر در پست راهنمایی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به فعالیت ۲۱ پست دوچرخه سوار و ۸۷ پست پیاده سحاب در نقاط مختلف گردشگری افزود: ۲۸۱۴ نفر توسط اعضای تیم سحاب با نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر آشنا شدند.

غلامی اظهار کرد: ۱۷۴۰ نفر با آموزش مهارت های ترافیکی و ۳۰۳ نفر در حوزه فضای دوستدار کودک آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اجرای پویش بهرفت در پست های نوروزی افزود: بیش از ۱۶۰۷ نفر با امضای میثاق نامه به پویش بهرفت پیوستند.

غلامی با اشاره به اجرای پویش ملی چلچراغ و جشنواره رفیق خوشبخت ما افزود: بیش از ۴۸۶ نفر به این پویش و جشنواره دعوت شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: تاکنون تعداد ۲۶۵۱ عدد اقلام فرهنگی شامل بروشور، نقشه و تقویم و لوح فشرده در بین مسافرین توزیع شده است.

غلامی تصریح کرد: بیش از ۸۲۹ نفر با مهارت های امداد و کمک های اولیه و سنجش فشارخون آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان همچنین ضمن اشاره به تعداد بنرهای چاپ شده طرح نوروزی اظهار داشت: بنرهای طرح نوروزی (جوانان، امداد و نجات و هلال احمر) ۵۰ عدد و بنرهای ایمنی در سفر، راه ها و واکسیناسیون به تعداد ۱۴۲ عدد در استان گیلان نصب شده است، همچنین پوشش خدمات و فعالیت های انجام شده در طرح توسط روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان از طریق صدا و سیما، خبرگزاری های و پایگاه های خبری مجازی، برخط و مکتوب صورت گرفته است.



انتهای پیام/

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *