جمعيت هلال احمر استان گيلان

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد:

اجرای طرح مشارکت اجتماعی داوطلبان در سکونتگاه های کم برخوردار گیلان

نشست طرح مشارکت اجتماعی داوطلبان با هدف تاب آوری اجتماعی و خدمات حمایتی محله محور در سکونتگاه های کم برخوردار در جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ با همت سیاوش غلامی مدیرعامل و پیگیری های بهزاد پرستش معاون امور داوطلبان، جمعی از معاونین جمعیت هلال احمر، سرهنگ جاوید فلاح معاون اجتماعی سپاه قدس استان، سید امیرحسین علوی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی، یاسر محجوب رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت و برخی از مدیران عامل سمن های استان نشست طرح مشارکت اجتماعی داوطلبان با هدف تاب آوری اجتماعی و خدمات حمایتی محله محور در سکونتگاه های کم برخوردار در محل جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با اشاره به تاب آوری در جوامع محلی و کم برخوردار گفت: تاب آوری مقیاسی از انعطاف پذیری جوامع و شهرها در برابر شوک ها و فشارهای داخلی و بیرونی محیط است.
 
وی افزود: به عبارتی دیگر تاب آور بودن یک جامعه به لحاظ ابعاد و مؤلفه های اجتماعی است که می تواند آن جامعه را به سوی تاب آوری در سایر ابعاد رهنمون ساخته و مسیر تحقق آن را هموار کند.
 
غلامی با اشاره به ظرفیت جامعه استان در تاب آوری اجتماعی افزود: به عبارت دیگر تاب آوری اجتماعی ظرفیت جامعه برای انطباق با تغییرات یا دگرگونی ها و حفظ رفتار سازگارانه بوده و زیربنای تاب آوری در ابعاد فرهنگی، مدیریتی، محیطی و کالبدی، سیاسی و اقتصادی است.
در ادامه سرهنگ جاوید فلاح معاون اجتماعی سپاه قدس استان اظهار داشت: سپاه قدس استان با استفاده از توان پایگاه های بسیج در محلات می تواند موثر واقع شود، البته این انتظار از همه دستگاه های اجرایی می رود که در زمینه تاب آوری اجتماعی همکاری های لازم را داشته باشند.
همچنین سید امیر حسین علوی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت ضمن تقدیر از جمعیت هلال احمر گیلان در راستای اجرای این طرح گفت: مجموعه شهرداری رشت با استفاده از ظرفیت های موجود توانسته است اقدامات خوبی در زمینه تاب آوری اجتماعی شهری در محلات کم برخوردار شهر رشت انجام داده است.
 
عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه با بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد میتوان ظرفیت محلات را شناسای کرد،گفت: با استفاده از توان سازمان های مردم نهاد می توانیم توان و ظرفیت محلات را شناسایی و متناسب با آن نسبت به ارائه خدمت برنامه ریزی کنیم.
در این ارتباط تعدادی از سمن های در تعامل با جمعیت هلال احمر استان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، محیط زیست و همچنین برخی از خیریه ها نیز آمادگی خود را به جهت کمک در این مقوله اعلام کردند.
 
لازم به ذکر است، در پایان این نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان پیشنهاد کرد یک مکان مناسب در دو منطقه «سلیمانداراب و جماران» از نهادی های همکار با این طرح مشخص شود تا همه اعضا اقدامات خود را در زمینه های تخصصی خود برنامه ریزی کنند، همچنین در راستای کمک به اجرای هر چه بهتر این طرح از همه خیرین استان در زمینه مشارکت دعوت کرد.
 
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *