جمعيت هلال احمر استان گيلان

جمعه 08 بهمن 1400
به مناسبت روز جهانی داوطلب صورت گرفت؛

قدردانی از نقش‌آفرینی امدادگران در مدیریت حوادث و بلایای طبیعی

استاندار گیلان با قدردانی از نقش‌آفرینی امدادگران در مدیریت حوادث و بلایای طبیعی و نیز مقابله با کرونا، بر ضرورت مهارت افزایی و ارائه آموزش کمک های اولیه به اقشار مختلف مردم تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (چهارشنبه) در بازدید از هلال احمر گیلان با اشاره به نقش این جمعیت در مدیریت بحران، هلال احمر را نهادی خیرخواهانه و بشردوستانه خواند و گفت: به یقین یاری رساندن به هم نوعان در ذات انسان نهادینه است و مسئولیت هریک از ما در جایگاه حقیقی محسوب می شود.
 
استاندار گیلان با اشاره به این مهم در آیات قرآن‌ مجید و کلام معصومان، ارائه خدمات داوطلبانه هلال احمر را قابل تقدیر خواند و افزود: خدمات داوطلبانه از ارزش های کمال انسانی و نشان بارزی از تعالی انسانی است که در تعالیم اسلامی بعنوان حیات طیبه از آن یاد می شود.
 
نماینده عالی دولت در استان، با بیان اینکه یاری رساندن و دست گیری از دیگران در فطرت خداجویی انسان نهادینه شده و رضایت خلق خدا، خشنودی الهی را به دنبال دارد، گفت: با افتخار یک داوطلب جمعیت هلال احمر هستم.
 
عباسی اظهار داشت: در جریان مدیریت بلایای طبیعی و حوادث گوناگون در جهان ، هلال احمر جایگاه ویژه ای دارد و خدمات داوطلبانه آنان موثر است چنانکه طی دوسال اخیر و اقدامات صورت گرفته برای مهار ویروس کرونا ، هلال احمر در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی اقدامات شایسته ای را ارائه کرد.
 
استاندار گیلان افزود: گیلان به سبب بهره مندی از جاذبه های طبیعی بسیار و شرایط اقلیمی ، استانی حادثه خیز است از این‌رو فعالیت های هلال احمر در گیلان بسیار پراهمیت بشمار می آید.
 
دکتر عباسی بر لزوم مهارت افزایی در بین داوطلبان هلال احمر تاکید کرد و افزود: باید این مهم بیش از پیش مورد توجه باشد و از ظرفیت دانشگاه جامع علمی و کاربردی هم در این بخش استفاده شود.
 
استاندار گیلان بر لزوم آموزش کمک های اولیه به اقشار مختلف به ویژه بین روستاها تاکید کرد.
 
 
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *