جمعيت هلال احمر استان گيلان

جمعه 08 بهمن 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد:

دوره آموزشی "اسکان اضطراری" ویژه مسئولان و دبیران خانه‌های هلال در گیلان با حضور ۹ شهرستان در اردوگاه مهر انزلی برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: جمعیت هلال احمر با ارائه آموزش به داوطلبان اهداف سازمانی، افزایش توانمندی و تاب آوری جوامع را دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی از برگزاری دوره آموزشی اسکان سرپناه اضطراری ویژه مسئولان و دبیران خانه هلال جمعیت هلال احمر استان گیلان با حضور ۹ شهرستان در اردوگاه مهر انزلی خبر داد.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به ظرفیت ویژه داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس مفاد اساسنامه خود وظیفه خدمت رسانی را به مردم از طریق ظرفیتی که امدادگران، نجاتگران و داوطلبان فراهم می کنند، دارد.
 
غلامی ضمن اشاره به استفاده از جذب و حضور داوطلبان برای افزایش کارایی جمعیت هلال احمر گیلان، اظهار کرد: در جمعیت هلال احمر با جذب داوطلبان، اعضاء جوان و امدادگران و آموزش های مستمر سعی می شود تا ظرفیت های جمعیت هلال احمر در تمامی زمینه ها افزایش یابد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نقش آموزش در جمعیت هلال احمر را بسیار مهم دانست و گفت: جمعیت هلال احمر با ارائه آموزش به داوطلبان و … اهداف سازمانی، افزایش توانمندی و تاب آوری جوامع را دنبال می کند.
 
غلامی ضمن اشاره به برگزاری دوره آموزشی اسکان (سرپناه) اضطراری ویژه مسئولان و دبیران خانه هلال جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: با برنامه ریزی و همت معاونت امور داوطلبان و معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گیلان، مسئولان و دبیران خانه های هلال استان از آموزش های لازم بهره مند شده و این عزیزان که اکثریت از دهیاران روستاها هستند با فراگیری این دوره ها نسبت به ترویج و آموزش در محل اقامت خود و مردم محلی روستا اقدام می نمایند
 
غلامی با اشاره به حضور ۹ شهرستان استان گیلان (رودبار، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، انزلی، تالش و  آستارا) در این دوره آموزشی، خاطرنشان کرد: از این ۹ شهرستان «شهرستان های غرب گیلان» مسئولان و دبیران خانه هلال به تعداد یکصد نفر در این دوره آموزشی حضور پیدا کردند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به مباحث آموزشی این دوره اظهار کرد: برپایی اردوگاه موقت، مکان یابی، طراحی نقشه کشی اردوگاه و اسکان موقت آسیب دیدگان از جمله مباحث آموزشی این کارگاه بوده است.
 
شایان ذکر است: استاد شهریار مزیدآبادی پژوهشگر و مدرس امداد و نجات، مدرس این دوره آموزشی بوده است.
 
 
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *