جمعيت هلال احمر استان گيلان

دوشنبه 11 مرداد 1400
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد:

اجرای طرح «حامیان سلامت» هلال احمر استان گیلان در حوزه‌های انتخاباتی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از برگزاری طرح «حامیان سلامت» با حضور اعضای جوانان و داوطلبان همزمان با برگزاری انتخابات در ۲۸ خرداد ماه سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: طرح «حامیان سلامت» با مشارکت اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر و با هدف تامین سلامت و زندگی انسان‌ها و انسجام بخشی و اجرایی سازی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های انتخاباتی صندوق‌های اخذ رای استان گیلان همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.
 
غلامی افزود: پیرو جلسه وزارت کشور که با حضور ریاست محترم جمعیت هلال احمر و مسولان و مقامات کشوری و لشکری برگزار شد، حضور حامیان سلامت، جهت نظارت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای و همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای حمایت بهداشتی از رای دهندگان در نظر گرفته شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به برپایی صندوق های ویژه رای برای بیماران مبتلا به کرونا اظهار داشت: در صورت برپایی صندوق‌های رای برای بیماران مبتلا به کرونا، اعضای داوطلب، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر، در شعبه‌های ویژه رای گیری این بیماران نیز حضور خواهند داشت.
 
غلامی با اشاره به حضور اعضای داوطلبان و کارکنان در شعب اخذ رای گفت: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رأی حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود حدود شعبات اخذ رای در استان گیلان، بیش از ۶۱۰ عضو جوان و کارکنان جمعیت هلال‌ احمر استان در این طرح حضور فعال خواهند داشت.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به دخالت نکردن اعضای جمعیت هلال احمر در فرآیند انتخابات تاکید کرد و افزود: هیچ یک از حامیان سلامت حق کمک به تعرفه نویسی و ممهور کردن شناسنامه رای دهندگان و یا فعالیت تبلیغاتی برای نامزد‌های انتخاباتی را ندارند.
 
غلامی در خصوص وظایف مجریان طرح حامیان سلامت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر در ضدعفونی کردن شعب اخذ رای، تذکر شفاهی، جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضد عفونی کردن دست رای دهندگان و در صورت نیاز استان‌ها با در اختیار گذاشتن امکانات غربالگری از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تب سنجی نیز انجام خواهد شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: جمعیت هلال احمر در راستای اجرای وظایف ذاتی خود و طبق دستورالعمل های ابلاغی، با اعلام آماده باش به پایگاه های امداد و نجات در سطح استان، با تمام ظرفیت موجود آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است.
 
گفتنی است: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.
 
 
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *